Advocaten

Alle advocaten zijn gespecialiseerd in franchiserecht. Door ons team worden veelvuldig lezingen, presentaties, cursussen en seminars georganiseerd, onder meer voor diverse banken, Kamers van Koophandel, verenigingen van franchisenemers en de Nederlandse Franchisevereniging. Voorts wordt er opgetreden als arbiter en mediator en wordt er veelvuldig gepubliceerd in diverse periodieken zoals Franchise Plus, De Nationale Franchise- en Formulebrief, Franzine, de Nationale Franchisekrant en tal van andere media.

mr. Th.R. Ludwig - Ludwig & Van Dam
mr. Th.R. Ludwig ludwig@ludwigvandam.nl
mr. D.L. van Dam - Ludwig & Van Dam
mr. D.L. van Dam vandam@ludwigvandam.nl
mr. J. Sterk - Ludwig & Van Dam
mr. J. Sterk sterk@ludwigvandam.nl
mr. A.W. Dolphijn - Ludwig & Van Dam
mr. A.W. Dolphijn dolphijn@ludwigvandam.nl
mr. T. Meijer - Ludwig & Van Dam
mr. T. Meijer meijer@ludwigvandam.nl
mr. R.C.W.L. Albers - Ludwig & Van Dam
mr. R.C.W.L. Albers albers@ludwigvandam.nl
mr. M. Munnik - Ludwig & Van Dam
mr. M. Munnik munnik@ludwigvandam.nl
mr. J.A.J. Devilee - Ludwig & Van Dam
mr. J.A.J. Devilee devilee@ludwigvandam.nl
mr. K. Bastiaans - Ludwig & Van Dam
mr. K. Bastiaans bastiaans@ludwigvandam.nl
mr. C. Damen - Ludwig & Van Dam
mr. C. Damen damen@ludwigvandam.nl

Sparren over uw Franchise vraagstuk?

Onze artikelen

Rechter anticipeert op Wet franchise: geen verplichte formulewijziging (zonder drempelwaarde)
De rechtbank Amsterdam oordeelt dat een franchisenemer van Blokker niet verplicht is tot vernieuwing van de winkel volgens de nieuwste formule-uitgangspunten, zoals door Blokker opgedragen is.
Interview mr. J. Sterk en mr. C. Rutten in Franchise+: "Oproep aan automotive sector: bereid je goed voor op nieuwe Wet franchise" d.d. 2 oktober 2020
De nieuwe Wet Franchise heeft een brede uitwerking, ook in de automotive sector. Maar of men zich er daar voldoende van bewust is?
Artikel De Nationale Franchise Gids - "Coronakorting van 50% op de huur" - mr. A.W. Dolphijn - d.d. 15 september 2020
Tegenvallende omzetten in verband met de coronacrisis kunnen betekenen dat de huurprijs gehalveerd wordt, ook als er sprake is van een deels omzetgerelateerde huur.
Artikel Franchise+ - "Franchisegever hanteert “afgeleide formule” (zonder dat hij het weet)" - mr. A.W. Dolphijn - d.d. 9 september 2020
Tal van franchisegevers zullen zich niet bewust zijn van het gegeven dat zij een “afgeleide formule” gebruiken zoals bedoeld in de Wet franchise.
Artikel Franchise+ - "Verplichtingen en rechten van de startende franchisenemer" - mr. A.W. Dolphijn - d.d.
Waar dient u als startende franchisenemer op te letten, wat zijn uw verplichtingen en wat zijn uw rechten bij het sluiten van de franchiseovereenkomst?
Artikel mr. C. Damen - Drie voorwaarden bij het recht op klantenvergoeding voor de agent bij de beëindiging van de agentuurovereenkomst – d.d. 26 augustus 2020
Bij de agentuurrelatie tussen een agent en een opdrachtgever (de principaal) leggen partijen hun samenwerkingsafspraken vast in een agentuurovereenkomst. Wanneer de principaal de agentuurovereenkomst