Albert Heijn moet 5 Jan Linders-winkels afstoten
Jan Linders wordt franchisenemer van Albert Heijn en zal dus ook de blauwe formule gaan voeren. Verder verkoopt Albert Heijn tien van zijn eigen winkels aan Jan Linders die deze winkels als franchisenemer voortzet met de Albert Heijn-formule.
Doordat diverse Jan Linders-winkels omgevormd worden naar de formule van Albert Heijn, kan het zijn dat op sommige locaties de formule van Albert Heijn te dominant wordt. De consument heeft dan onvoldoende keuzemogelijkheden van tussen verschillende formules gelet op hun daadwerkelijke reisbewegingen. Er moet voor de consument voldoende keuze en dus concurrentie tussen formules overblijven.
Ten aanzien van vijf Jan Linders-winkels, te weten in Beek, Heerlen, Herten, Roggel en Swalmen, geldt dat er te weinig keuze voor consumenten en concurrentie tussen formules overblijft als deze onder de formule van Albert Heijn zouden gaan exploiteren. Albert Heijn en Jan Linders hebben daarom op aangeven van de ACM toegezegd de betreffende winkels te verkopen aan een concurrent. Daarbij hebben zowel Albert Heijn als Jan Linders toegezegd om deze winkels voor de komende tien jaar niet meer te zullen exploiteren. Het ziet er naar uit de betreffende winkel aan Jumbo verkocht zullen worden.
Voor Albert Heijn-franchisenemers in de omgeving van de vijf Jan Linders-winkels zal het goed nieuws zijn dat er niet nog een “blauwe winkel” in hun marktgebied zal komen. Zij zullen de concurrentie met waarschijnlijk Jumbo moeten aangaan.
Ludwig & Van Dam advocaten, franchise juridisch advies.
Wilt u reageren? Mail dan naar dolphijn@ludwigvandam.nl

Andere berichten
Niet alles wat op franchise lijkt, is juridisch ook echt franchise
Dat blijkt uit een uitspraak van de Rechtbank Rotterdam van ...
Concurrentiebeding na franchiseovereenkomst: Wet franchise als norm bij managementovereenkomst
De rechtbank Den Haag heeft met haar uitspraak van 31 ...
Non-concurrentiebeding geschonden door franchisenemer? Bestuurder niet zomaar aansprakelijk
In een vonnis van 18 maart 2026 (ECLI:NL:RBZWB:2026:2131) maakt de ...
Voortijdige beëindiging van een commerciële relatie: vergoeding van schade
Het per direct beëindigen van een commerciële samenwerking is niet ...
Vacature: Advocaat – Medewerker met relevante ervaring
Heb jij een passie voor uitdagende en complexe juridische vraagstukken? ...
Onmiddellijke beëindiging franchiseovereenkomst te vergaand
In een vonnis van 30 januari 2026 (Rb. Rotterdam, ECLI:NL:RBROT:2026:853) ...





