Geen Nederlandse Franchise Code, wel wetgeving over franchising
De Staatssecretaris heeft laten weten dat de Nederlandse Franchise Code (“NFC”) niet wettelijk verankerd wordt. Wel zal er wetgeving volgen inzake franchising.
De vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat heeft op 8 februari 2018 overleg gevoerd met mevrouw Keijzer, Staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat, over onder meer de aangekondigde regelgeving inzake franchising. In het regeerakkoord staat daar ook een zinsnede over, namelijk dat er regelgeving over moet komen en dat de “precompetitieve fase” in wetgeving moet worden opgenomen.
De Staatssecretaris geeft aan bezig te zijn met de regelgeving over franchising, maar dat gebleken is dat er geen overeenstemming is tussen franchisegevers en franchisenemers over de NFC. De Staatssecretaris geeft aan dit als vaststaand feit te hebben aangenomen. Daarmee lijkt een eind gekomen aan de vraag of de NFC wettelijk verankerd zal worden, zoals eerder ter consultatie aan het publiek werd voorgelegd.
Aangekondigd wordt door de Staatssecretaris dat zij een uitwerking van de regelgeving in een algemene maatregel van bestuur (“AmvB”) aan de Tweede Kamer zal voorleggen. Deze AmvB zal regels bevatten voor de “precompetitieve fase” bij franchising. Zij hoopt dat voor het einde van het jaar te doen.
Mr. A.W. Dolphijn – franchiseadvocaat
Ludwig & Van Dam Franchise advocaten, franchise juridisch advies. Wilt u reageren? Ga naar dolphijn@ludwigvandam.nl.

Andere berichten
Overschot in marketingfonds: kan de franchisenemer schadevergoeding eisen?
De Rechtbank Noord-Holland heeft op 23 september 2026 (ECLI:NL: RBNHO:2026:13072) ...
Geen verantwoording over marketingbijdrage: mag de franchisenemer betaling opschorten?
De Rechtbank Amsterdam heeft op 24 augustus 2026 een interessante ...
Cyberbeveiligingswet en franchise: wanneer wordt de franchisegever ICT-dienstverlener?
Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht. De ...
Verlieslatende franchisevestiging: stoppen of toch door?
Een franchisevestiging draait financieel slecht. De franchisenemer wil stoppen, ...
Tussentijdse beëindiging franchise: niet alle resterende franchisefees zijn automatisch schade
Wat is de schade van een franchisegever wanneer een franchisenemer ...
Supermarktfranchise in Nederland en België: een verschil in bescherming
Jeroen Sterk schreef in APLSIA Magazine, het Franstalige Belgische vakmagazine ...





